147
روز
روزشمار جشنواره و نمایشگاه
چهارمین جشنواره و نمایشگاه گیاهان دارویی،فرآورده های طبیعی و طب ایرانی(سنتی)
1397/04/20 در ساعت 12:08:17

یک شرکت دانش‌بنیان اعلام کرد:

پانسمانی با ساختارشبیه پوست انسان با استفاده از فرآورده‌های طبیعی

یک شرکت دانش‌بنیان اعلام کرد:

یک شرکت دانش‌بنیان با هدف ایجاد نو آوری در سلامت و با اتکا بر دانش محققین و طی 4 سال پژوهش و تحقیق با دستیابی به تکنولوژی پیشرفته ای در زمینه طراحی و تولید پانسمانی با ساختار شبیه پوست انسان ،پانسمان پیشرفته ترمیم زخم را با هدف بهره مند سازی محصولات با بالاترین کیفیت و همچنین کاهش هزینه های بیماران آغاز کرده است.

این محصول که از فرآورده‌های طبیعی تهیه‌شده است موجب سرعت در روند بهبود زخم‌های حاد و مزمن می‌شود.

این پانسمان هیدروژل حاوی کلاژن در ابتدا خشک است و وقتی مرطوب می‌شود روی سطح زخم قرار می‌گیرد و مایعات بیولوژیک را در سطح زخم تعدیل می‌کند.

فرمولاسیون خاص این پانسمان مزایایی فراتر از یک پانسمان هیدروژل معمولی فراهم می آورد که این امر  باعث می‌شود مدت زمان بهبود زخم به مراتب کاهش پیدا می‌کند، همچنین درمان زخم های حاد و مزمن  که اغلب موجب قطع عضو یا مرگ با این پانسمان امکان درمان را دارند.  

قطع عضو به دلیل عدم بهبودی زخم های ناشی از دیابت مسئله ای رایج و بسیار تاثر برانگیز بوده که در زندگی بیمار اثرات منفی زیادی دارد و تولید این پانسمان قدمی در راه بهبودی این بیماران است. این محصول تا به امروز مانع از قطع عضو بسیاری از بیماران دیابتی شده است ، همچنین زخم بسترهایی را که بسیار حاد بودند و برای سالیان طولانی با هیچ روش درمانی درمان نشده بودند را درمان کرده است.

فناوری بایوتکنولوژی و نانوتکنولوژی برای ساخت پانسمان طبادرم استفاده شده است. این پانسمان با ساختار متخلخل از لحاظ خواص فیزیکی و مکانیکی، بسیار شبیه ساختار پوست انسان است و وقتی روی زخم قرار می گیرد به دلیل شباهت در ساختار بافت هدف برای ترمیم، فرآیند درمان زخم به مراتب با راندمان بالاتری انجام می شود.

ساختار محصول طبادرم استفاده از زیست پلیمرهایی که از طبیعت گرفته می‌شوند، این مواد طبیعی باعث می‌شود که برهمکنش بهتری با سطح زخم میان پانسمان و پوست ایجاد شود و فرآیند تأمین نیاز رطوبت سازی و شرایط بیولوژیک برای درمان زخم به طور مناسبی تأمین شود، همچنین قدرت درمان این پانسمان‌ها در مقایسه با پانسمان‌های سنتی بسیار بالاتر است.

محققین پس از بررسی تعداد زیادی از گزینه ها و انجام آزمایشات مختلف، پانسمانی بر پایه پلیمر های زیست سازگاری تولید کرده اندکه سازگاری زیادی با بدن انسان دارد و این امر از بروز حساسیت و واکنش های پوستی ممانعت می کند.

شرکت تولیدکننده این پانسمان در سومین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با نمونه نیمه‌صنعتی محصول خود حضور داشت و در چهارمین دوره این نمایشگاه با نمونه کاملاً صنعتی آن حضور پیدا خواهد کرد.

محمود قفقازی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان معتقد است با توجه به تجاری شدن این محصول با هدف تأمین نیازهای مردم به طور مستقیم در این جشنواره و نمایشگاه حضور خواهند یافت.

وی در راستای صادرات این پانسمان به کشورهای دیگر بیان کرد: مذاکراتی برای صادرات محصول به کشورهای اروپا، حوزه CIS و کشورهای همسایه ایران داشته‌ایم. با عنایت محصول مشابه آمریکایی این محصول را با قیمت 1300 دلار در بازار عرضه می شود و از لحاظ کیفیت با محصول مشابه ما که در ایران تولید می‌شود برابر است.

محمود قفقازی توضیح داد: قیمت تمام‌شده برای بیماران هزینه سرسام‌آوری است و گاهی بیماران برای تهیه منابع مالی مشکل دارند و از ناچاری به قطع عضو خود رضایت می‌دهد و از درمان زخم به دلیل هزینه بالای آن صرف‌نظر می کنند. اما «طبادرم» که ما در ایران تولید کرده‌ایم، تنها با 10 دلار عرضه می‌شود که در مقابل نمونه مشابه خارجی از لحاظ هزینه بسیار مناسب است و ضمن تأمین کیفیت درمان هزینه‌های درمان را نیز کم می‌کند.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به همت ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، 21 تا ۲۴ آبان ماه 97 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تهران برگزار می‌شود.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%